FORM TERAPİ

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Misyonumuz, bilimsel ve güncel literatür tabanında, mesleki etiklerin ışığında, DİYETİSYEN Mesleğine saygı ve bağlılık gereğince; Beslenme Biliminin diğer bilim dalları ile etkileşimini göz ardı etmeden, bireyler ve dolayısı ile toplumun sağlığını korumak ve yaşam kalitesini arttırmak amacı ile toplumun tüm bireylerinin “SAĞLIKLI BESLENME BİLİNCİNE” sahip olmasını sağlamaktır.

Vizyonumuz, toplumumuzda yer alan bireyleri, sağlığı ve beslenmeyi etkileyen faktörler ve sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirerek, kamuoyunca kabul edilmiş, öncü, saygın ve kurumsal sağlıklı yaşam ve beslenme merkezini oluşturmaktır.

Diyetisyen mesleğine duyduğumuz saygı ve bağlılığımız, beslenme biliminin önemine olan inancımız ve etiklerden ayrılmama ilkemiz nedeni ile sitemizde örnek menüler ve diyetler vermiyoruz. Farklı genetik yapı, cinsiyet, yaş, yaşam tarzı, yemek kültürü, sosyal statü ve mesleklere sahip olan bireylerin özel durumları da bireyler arasında değişiklik gösterdiğinden dolayı kişiye özel diyet programları hazırlıyoruz.

Hızlı gelişen teknoloji ile sıkışıp kaldığımız yoğun kent hayatında daha fazla tüketici konumundayız. Dolayısı ile sağlığımızı korumak ve geliştirmek adına bilimsel dayanağı ve tutarlılığı olmayan beslenme bilgilerini önemsememek, yanlış popüler diyetlerden uzak durmak elimizde.

“SAĞLIKLI ZAYIFLAMANIN DOĞRU ADRESİ” sloganı ile yola çıkan web sitemiz, sağlık ve kaliteli yaşam yolunda sizlerin de başarılı olmasını amaç edinerek, yayın hayatına başlıyor.

Diyetisyen Derya TÜZÜN

Diyetisyen Derya TÜZÜN 1985 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk –orta ve lise eğitiminin Kırşehir’de tamamladıktan sonra 2003 yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. Eğitimi süresince Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinin birçok bölümünde (premature-yenidogan bakım servisleri, adölesan –süt çocugu,genel ve çocuk cerrahisi servisleri, nefroloji onkoloji, kalp hastanesinde ve üniversite yemekhanelerinde) ve Gevher Nesibe Geriatri merkezinde stajlarını tamamlamış; 2007 yılında da mezun olmuştur.

Çalışma hayatına ilk olarak 2007 yılında Isparta’da Özel Şifa Hastanesi’nde başlamıştır. Bu kurumda yaklaşık 4500 kişiye beslenme danışmanlığı hizmeti vermiştir. Aynı zamanda hastanenin yatan hasta servisinde ve kurum yemekhanesinde de görev almıştır. Bu dönemde aynı zamanda Özel Gülbahçesi Diyaliz Merkezinde de çalışarak diyaliz hastalarının beslenme takibini ve eğitimini yapmıştır.

2011 yılında Özel Şifa Hastanesi’nden ayrılarak çalışma hayatına Doğa Form Terapi Bölgesel İncelme ve Zayıflama Merkezi’nde devam etmiştir. Merkezde beslenme danışmanlığının yanısıra; spor ve cihazlar eşliğinde kombine çözüm önerileriyle kişiye özel zayıflama programları hazırlamaktadır.

Katıldığı Eğitim, Seminer ve Programlar

- Özel Altınbaşak Eğitim Kurumları ,Naşide Halil Gelendost ve Mustafa Şener İlköğretim Kurumları’nda çocukluk ve büyüme gelişme çağında beslenme eğitimi ve kahvaltının önemini anlatan seminerler vermiştir.

- Erbil spor klubundeki çocuklara sporcu beslenmesini anlatan seminerler vermiştir.

- Kanal 32 de yayınlanan Şifa Sende programına birçok kez konuk olmuş ve ana haberde yayınlanmak üzere sağlıklı beslenmeyle ilgili röportajlar vermiştir.

- Isparta Akdeniz gazetesi ve Sabah gazetesi Akdeniz ekinde sağlıklı beslenme ile ilgili olarak yazılar yazmıştır.

- IYAŞ YAŞAM dergisinde dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda yazılarına devam etmektedir.

- 1. Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrenci Kongresi ve 4. -6. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik kongrelerine katılmıştır.

- Çocuk Adası ve Fıstık Ağacı kreşlerinin dönem dönem menülerini yazmıştır.