LUVİTRA KAVİTASYON

Aşağıda ki yazı cihazlarla ilgili bilgilendirme amaçlıdır, lütfen detaylı bilgi için merkezimize başvurunuz.

Kavitasyon (Ultrasonik İncelme) nedir?
Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak lokalize olmuş yağ dokusunda ve selülitli dokularda yağ parçalama işlemidir. Düşük frekanslı ses dalgaları ile cilt altındaki yağ dokusundaki yağ hücrelerinde ani ve yüksek basınçla mikrobaloncuklar oluşturup, bu baloncukları patlatarak yağ hücrelerinin zarlarında mekanik hasar ve parçalanarak azaltılması yöntemidir.

Parçalanan yağlar vücuttan nasıl atılır?
İşlem; yağ hücrelerinde depo edilen yağı sıvı hale dönüşerek, yağ asitlerinin serbest kalmasına ve lenf yollarından yağ dokusundan uzaklaşmasını sağlar. Yağ asitleri karaciğerde metabolize edilerek, vücuttan atılır. Lenfatik drenajı hızlandırarak ,parçalanan yağ asitlerinin atılımı da hızlandırılabilir.Bunun için merkezimizde lenf drenaj ve powerplate cihazları ile destek verilmektedir.

Ultrasonik kavitasyonun zararı var mıdır?
Ultrasonik kavitasyon yöntemi diğer dokularda herhangi bir hasara yol açmaz. Uygulamada yağ sıvı halde parçalandığı için emboli atma riski de yoktur. Uygulama ne kadar sürer?
Bir seans süresi 30-40 dakika arasıdır.

Ultrasonik kavitasyon uygulamasının sonuçları nasıldır?
Yağ dokusunda ki fazlalığa göre çalışılan bölgede 2-10 cm arasında incelme görülür. İlk seanstan sonraki seanslarda incelme azalarak devam eder.

İlk seansta bile yağ dokusunun yumuşadığı hissedilebilir. Yedinci günden sonra daha belirgin hale gelir. Yapılan araştırmalar ve gözlemler 15.günden sonra yağ dokusunda ki azalmanın rahatlıkla görülebildiğini göstermektedir.

Ultrasonik kavitasyon uygulama süresi nedir? İşlem yapılacak bölgeye haftada iki – üç seans çalışılabilir daha sonraki seanslarda haftada iki seans ve tedavi ilerledikçe seanslar haftada bire düşürülür.

Ultrasonik kavitasyon, selülit probleminde de işe yarar mı?
Bel, karın, göbek, kol, basen ve sırttaki diyetle bile erimeyen yağ lokalizasyonlarını eritmek için kullanılan bu yöntem selülit görünümünün azalması ve cilt altı dokularının sıkılaşmasını da sağlıyor. Selülitli bölgelerde yağ dokusu üzerindeki etkisi ile selülitin azaltılmasında da etkilidir. Genellikle 8-10 seanslık programlarda istenilen sonuçlar alınmaktadır. Haftada bir yada iki seans yapılması uygundur.

Neden ultrasonik kavitasyonu tercih etmeliyim?
Ultrasonik kavitasyonun avantajı ağrı, sızı ve morluğa yol açmaz, seans sonrası birey normal yaşamına devam edebilir.

Bu süreçte nasıl beslenmeliyim?
Uygulama yağsız diyet ve bol su ile desteklenmelidir.İşlem yapılan günlerde karbonhidrattan fakir daha yüksek proteinli diyetler işlemin etkinliğini arttırmaktadır.

Kavitasyon seansından önceki ve sonraki gün de mutlaka bireyin en az 2,5 litre su tüketmelidir. Bu miktar bir kişinin günlük ortalama tüketmesi gereken su miktarıdır.

Spor yapmalı mıyım?
Uygulama sonrası 30- 40 dakikalık bir yürüyüş yağların daha fazla atılmasını oldukça kolaylaştırır.

Ultrasonik kavitasyon kimlere uygulanabilir?
Ultrasonik kavitasyon cinsiyet farkı gözetilmeden kullanılabilir. Merkezimizde erkeklere de uygulama yapılmaktadır 18 Yaş üstü ağır kronik bir hastalığı olmayan, lokalize yağ derinliği uygun olan sağlıklı bireylere yapılabilmektedir.

Ultrasonik kavitasyon kimlere uygulanamaz?
Ultrasonik kavitasyon hamile, emziren kadınlar, kalp pili ve stentli hastalar, kronik karaciğer ve böbrek hastalığı olan hastalarda uygulanması önerilmez.