VAKUMLU SOĞUK LİPOLİZ

Aşağıda ki yazı cihazlarla ilgili bilgilendirme amaçlıdır, lütfen detaylı bilgi için merkezimize başvurunuz.

Vakumlu Soğuk Lipoliz – Kriyolipoliz
Soğuk lipoliz, yağ dokusunu dondurarak parçalama; çevre dokulara hasar vermeden yağ hücrelerini dondurarak belli bölgelerdeki yağ dokusunun kalınlığını azaltma işlemidir.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) kriyolipoliz uygulaması için üretilen ilk cihazla birlikte bu teknolojiye 2010 yılında onay vermiştir.

Soğuk lipoliz nasıl yapılır?
Uygulamadan önce segmental vücut analizi yapılır ve uygulama yapılacak bölgenin mezura ile ölçümü alınır. Uygulama bölgesine antifirizli bir mendil konularak cilt yüzeyinin olumsuz etkilenmesi önlenmiş olacaktır. Sonrasında uygulama yapılacak alanın üzerine cihaz başlığı yerleştirilerek dondurma derecesi -4 ile -10 derece arasında ayarlanır ve vakumlama başlatılır. Kişinin yağ derinliğine göre soğukluk derecesi ve süresi ayarlanır. İşlem süresi ortalama 40 – 60 dakika arasında sürmektedir.

Bu işlem kaç seans uygulanır?
Kişinin yağ dokusundaki kalınlığa bağlı olarak aynı bölgeye 2-3 ay ara ile 1-4 seans arasında uygulama yapmak gerekebilir. Aynı gün birden fazla bölgeye uygulama yapılabilir. Aynı bölgede farklı alana çalışmak için 2-4 hafta beklenmelidir.

Yöntem Nasıl İncelme Sağlamaktadır , sonuçlarını ne zaman görürüm?
Bu uygulamada vücudun belli bölgelerindeki fazla yağ dokusu ortalama -4 ile -10°C derecede dondurulmaktadır. Sonrasında parçalanan atıkları toplayan ve idrar yoluyla uzaklaştıran lenf sistemi aracılığıyla da donarak hasarlanmış olan bu yağ hücreleri vücuttan atılmaktadır.

İşlemden hemen sonra gözle görülebilir şekilde 2-6 cm incelme sağlanırken, 1 ay sonunda bu incelme 4-8 cm arasında gözlenmektedir.

Soğuk lipoliz etkisi 4 ncü haftada başlamakta ve 12 nci haftada maksimuma ulaşmaktadır. Tek seans sonrası yağ dokusu %20-25 oranında incelecektir. Kişilerin bu uygulamadan genel olarak memnuniyet oranı %80 civarındadır.

Hangi bölgelere uygulanabilir?
Karın, basen, iç bacak, üst kol, sırt, bel, kalça, iç bacak, diz kapağı üstü ve yanı. Kısaca bu yöntem aşırı kilosu olmayan sadece belli bölgelerde yağ doku fazlalığı olan kişiler için uygundur.

Kimlere Uygulanmaz?
Ağır karaciğer ve böbrek hastalığı
Raynaud hastalığı
Soğuk ürtikeri hastalığı
Kriyoglobulinemi, soğuk aglutinin ve paroksismal soğuk hemoglobinüri hastalıkları
Kan protein düzeyi düşüklüğü
Kontrolsüz şeker hastalığı
Kanser ve AIDS hastalığı
Enfeksiyon ve yüksek ateş
Hamile ve emzirenler
Sedef ve vitiligo gibi cilt hastalıkları
Kalp-damar hastalıkları olanlar, Kalp pili takılı olanlar
Uygulama bölgesinde yara izi, enfeksiyon veya ekzema

İşlem ağrılı mıdır?
İşlem başlangıcındaki ilk 5-7 dakikada cihaz başlığının uygulandığı yerde yoğun lokal soğukluk, vakumlanmaya bağlı gerginlik ve karıncalanma hisleri olabilir.

İşlem sonrası oluşan kızarıklık, ödem, kaşıntı birkaç saat içinde ancak nadir olarak görülen morluk, hassasiyet ve batma hissi ise 10-12 gün içinde yok olacaktır. Kişiler seanstan hemen sonra normal aktivitelerine devam edebilirler.

İşlem sonrası ne yapmalıyım?
İyi sonuçlar elde etmek için işlem sonrası bol su içilmeli, sportif aktiviteler yapılmalı ve dengeli beslenilmelidir. Sıkılaştırıcı özelliği olan Radyofrekans cihazıyla beraber kombine etmek de etkinliği arttıracaktır.