RADYOFREKANS

Aşağıda ki yazı cihazlarla ilgili bilgilendirme amaçlıdır, lütfen detaylı bilgi için merkezimize başvurunuz.

RADYOFREKANS NEDİR?
Radyo frekansları ile bölgesel ısı artışının ve kan dolaşımının arttırılması yöntemidir. Hızlanan kan dolaşımı ile metabolizma hızlanır, bölgesel kollajen sentezi ile cildin elastikiyeti arttırılarak sıkılaşma sağlar.

ÇALIŞMA PRENSİBİ NASILDIR?
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak çalışılan bölge ısınır. Bölgenin ısısı 41 - 43 dereceye çıkartılır. Cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye ulaşır. Bu ısı vücuda herhangi bir zarar vermez. Cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Alınan sonuç, depolanan enerjinin metabolizmasını hızlandırır, lenfatik drenajı artar, yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar. Buda radyofrekans ile etkili bir bölgesel zayıflama ve incelme sağlar.

RADYOFREKANS HANGİ DURUMLARDA KULLANILMAKTADIR?
Bölgesel yağ parçalama,
Selülit
Lenf drenajı ve toksinlerin uzaklaştırılması,
Cilt sıkılaştırma

SELÜLİTİ NASIL YOK EDER , CİLDİ NASIL SIKILAŞTIRIR?
Radyofrekans dalgaları, yüzeyde yer alan dokuları ısıtıp onlara sıkı ve kadifemsi görünüm kazandırırken, aynı anda selülitin oluştuğu bölgeye nüfus ederek, termik etkiyi güçlendirmek suretiyle yağların yakılmasını ve drenajını sağlar. Radyofrekans dalgaları ile cildin kolajen üretiminin artması sağlanarak cilt gergin sıkı bir hal alır.

SONUÇLARI NASILDIR?
Uygulanan bölgenin yapısı ve uygulama şekline bağlı olarak 1 ayda 2-6 cm arasında incelme sağlanmaktadır. Bacak içleri ve kol içindeki sarkmalarda da çok ciddi sonuçlar alınmaktadır.

YÜZDEKİ KIRIŞIKLIKLAR İÇİN DE KULLANILABİLİR Mİ?
Radyofrekansın yüz bölgesinde kullanım amacı kolajen dokunun uyarılarak yüzde lifting etkisi yaratmaktır. Yaşlanan ciltte, kolajen liflerindeki kayıplar ve fibroplast aktivitesinin yavaşlaması nedeniyle oluşan ince çizgi ve kırışıklıklarda etkin bir düzelme sağlar. Radyofrekans yüz liftingi, cilt toparlama ve ince çizgilerin yok edilmesinde rahatlıkla kullanılabilen bir yöntemdir.

RADYOFREKANS HER KİŞİYE UYGULANIR MI?
Parkinson, ms, epilepsi, kanser - cilt kanseri vb. hastalarında,
Hamilelerde,
Kalp pili kullanan kişilerde,
Vücudunda büyük metal protez bulunan kişilerde radyofrekans uygulaması yapılmamaktadır.

RADYOFREKANS SEANS SAYISI
Çalışılan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 8 -10 seans arasında başarı sağlanır.

RADYOFREKANS SEANS SÜRESİ VE SEANS ARALIĞI
Radyofrekans seans süresi ortalama, yüz için 15 - 30 dk., göbek ve basenler için 20 - 40 dk., bacak ve kalça için ise 30 - 50 dk. arasında sürmektedir.

RADYOFREKANSIN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?
Radyofrekansın geçici bir süre için ciltte kızarıklık dışında her hangi bir yan etkisi yoktur.